Daily Matches
16
17
18
19
20
21
22
Austria - Bundesliga
13:30
A. Klagenfurt
LASK
13:30
Sturm Graz
Tirol
16:00
Salzburg
Rapid Vienna
Belgium - Pro League
12:30
St. Truiden
Genk
15:00
Antwerp
Seraing
17:30
St. Liege
Anderlecht
20:00
Kortrijk
Gent
Czech Republic - Czech Liga
15:00
Sparta Prague
Jablonec
15:00
Karvina
Teplice
18:00
Bohemians
Slavia Prague
England - Fa Cup
15:00
Longlevens
Gloucester
England - Premier League
14:00
Brighton
Leicester
14:00
West Ham
Manchester Utd
16:30
Tottenham
Chelsea
France - Ligue 1
12:00
Nice
Monaco
14:00
Angers
Nantes
14:00
Clermont
Brest
14:00
Reims
Lorient
14:00
Troyes
Montpellier
16:00
Marseille
Rennes
19:45
Paris SG
Lyon
Germany - Bundesliga
14:30
Stuttgart
Bayer Leverkusen
16:30
Dortmund
Union Berlin
18:30
Wolfsburg
Eintracht Frankfurt
Greece - Super League
14:00
Smyrnis
Volos
16:15
Atromitos
Panetolikos
16:15
OFI Crete
AEK Athens FC
18:30
Asteras Tripolis
PAOK
18:30
Lamia
Olympiacos Piraeus
UEFA Champions League
14:00
Ghivizzano Borgo
Sasso Marconi
14:00
AS Acireale
Cittanovese
14:00
Caronnese
Sanremese
14:00
Chieri
Borgosesia
14:00
Gozzano
Imperia
14:00
Lavagnese
Citta di Varese
14:00
PDHA
Sestri Levante
14:00
Saluzzo
Bra
14:00
Arconatese
USD Casatese
14:00
Caravaggio
Desenzano Calvina
14:00
Folgore Caratese
Olginatese
14:00
Leon
Castellanzese
14:00
Real Calepina
Brusaporto
14:00
Sona
Crema
14:00
Franciacorta
Ponte San Pietro
14:00
Ciserano-Bergamo
Legnano
14:00
Vis Nova Giussano
Breno
14:00
Aglianese Calcio
Tritium
14:00
Correggese
SCD Progresso
14:00
Fanfulla
Sammaurese
14:00
Real Forte Querceta
Ravenna
14:00
Rimini
Prato
14:00
Seravezza Pozzi
Lentigione
14:00
Arezzo
Trestina
14:00
Foligno
Montespaccato
14:00
Pianese
Scandicci
14:00
Poggibonsi
Cannara
14:00
San Donato
Unipomezia
14:00
Sangiovannese
Rieti
14:00
Tiferno Lerchi
Lornano Badesse
14:00
Fano
Vastese
14:00
Fiuggi
S. N. Notaresco
14:00
Nereto
Calcio Chieti
14:00
ASD Pineto Calcio
Castelnuovo Vomano
14:00
Recanatese
US Tolentino
14:00
Vastogirardi
Castelfidardo
14:00
Arzachena
Lanusei Calcio
14:00
Gladiator
Aprilia
14:00
Muravera
Atletico Uri
14:00
Ostia Mare
Cynthialbalonga
14:00
Nuova Florida
Insieme Formia
14:00
Torres
Calcio Giugliano
14:00
Vis Artena
Afragolese
14:00
Audace Cerignola
Citta di Fasano
14:00
Bisceglie
Nocerina
14:00
Casertana
SS Nola 1925
14:00
Francavilla
Brindisi
14:00
Gravina
Casarano
14:00
Lavello
Molfetta Calcio
14:00
A.C.D. Nardo
Altamura
14:00
Mariglianese
Sorrento
14:00
Virtus Matino
San Giorgio
14:00
Bitonto
Rotonda
14:00
Cavese
Rende
14:00
Lamezia Terme
Troina
14:00
Gelbison Cilento
Castrovillari
14:00
Licata
FC Messina
14:00
Paterno
Sancataldese
14:00
Portici 1906
Giarre
14:00
Real Aversa
Santa Maria Cilento
14:00
San Luca
Biancavilla
14:00
Ambrosiana
ArzignanoChiampo
14:00
Montebelluna
San Martino Speme
14:00
Campodarsego
Este
14:00
Delta Porto Tolle
Spinea
15:00
Fossano
Ligorna
15:30
Carbonia
Latte Dolce
Italy - Serie B
19:30
Parma
Cremonese
Italy - Serie A
11:30
Empoli
Sampdoria
14:00
Venezia
Spezia
17:00
Verona
AS Roma
17:00
Lazio
Cagliari
19:45
Juventus
AC Milan
Netherlands - Eredivisie
11:15
G.A. Eagles
Zwolle
13:30
PSV
Feyenoord
15:45
Vitesse
Twente
15:45
Heracles
AZ Alkmaar
Portugal - Primeira Liga
15:30
Vizela
Ferreira
18:00
FC Porto
Moreirense
20:30
Estoril
Sporting
Spain - Liga
13:00
Mallorca
Villarreal
15:15
Real Sociedad
Sevilla
17:30
Betis
Espanyol
20:00
Valencia
Real Madrid
Turkey - Super Lig
11:30
Giresunspor
Konyaspor
14:00
Galatasaray
Alanyaspor
17:00
Basaksehir
Fenerbahce
17:00
Hatayspor
Kayserispor
Ukraine - Premier League
15:00
Vorskla Poltava
Minaj
17:30
FK Zorya Luhansk
Ch. Odessa
17:30
Lviv
Metalist 1925
14:30
Nizhny Novgorod
Arsenal Tula
17:00
Sochi
Dynamo Moscow
UEFA Champions League
13:30
Padova
Triestina
13:30
Piacenza
Pro Patria
13:30
Sudtirol
Pergolettese
13:30
Trento
Giana Erminio
13:30
ACR Messina
Virtus Francavilla
13:30
Catania
Bari
13:30
Latina
Foggia
13:30
Paganese
Taranto
13:30
Palermo
Catanzaro
13:30
Potenza
Monterosi FC
13:30
Turris
Picerno
16:30
AlbinoLeffe
Mantova
16:30
Juventus U23
Pro Vercelli
16:30
Lecco
FeralpiSalo
16:30
Seregno
Renate
16:30
Montevarchi
Pescara
16:30
Carrarese
Grosseto
16:30
Fermana
Modena
16:30
Imolese
Siena
16:30
Lucchese
Olbia
16:30
Teramo
Vis Pesaro
16:30
Viterbese
Cesena
16:30
Fidelis Andria
Vibonese
19:30
Virtus Verona
Legnago Salus
England
Premier League - 2016/2017
Pos
Team
Pt
P
W
D
L
1
Chelsea Logo
Chelsea
93
38
30
3
5
10
West Brom Logo
West Brom
45
38
12
9
17
11
West Ham Logo
West Ham
45
38
12
9
17
12
Leicester Logo
Leicester
44
38
12
8
18
13
Stoke City Logo
Stoke City
44
38
11
11
16
14
Crystal Palace Logo
Crystal Palace
41
38
12
5
21
15
Swansea Logo
Swansea
41
38
12
5
21
16
Burnley Logo
Burnley
40
38
11
7
20
17
Watford Logo
Watford
40
38
11
7
20
18
Hull City Logo
Hull City
34
38
9
7
22
19
Middlesbrough Logo
Middlesbrough
28
38
5
13
20
2
Tottenham Logo
Tottenham
86
38
26
8
4
20
Sunderland Logo
Sunderland
24
38
6
6
26
3
Manchester City Logo
Manchester City
78
38
23
9
6
4
Liverpool Logo
Liverpool
76
38
22
10
6
5
Arsenal Logo
Arsenal
75
38
23
6
9
6
Manchester United Logo
Manchester Unite
69
38
18
15
5
7
Everton Logo
Everton
61
38
17
10
11
8
Southampton Logo
Southampton
46
38
12
10
16
9
Bournemouth Logo
Bournemouth
46
38
12
10
16