Austria - Bundesliga
FT
St. Polten
Sturm Graz
FT
Salzburg
Mattersburg
FT
Admira
Ried
Belgium - Pro League
FT
Kortrijk
Club Brugge KV
FT
Mouscron
St. Truiden
FT
Waasland-Beveren
KV Mechelen
FT
Waregem
Oostende
Czech Republic - Czech Liga
FT
Karvina
Dukla Prague
FT
Hradec Kralove
Jihlava
FT
Slovacko
Bohemians 1905
FT
Plzen
Zlin
England - Fa Cup
13:00
Guernsey
Thamesmead Town
14:00
Sittingbourne
Hythe Town
15:00
Tadcaster Albion
Scarborough Athletic
15:00
Droylsden
Radcliffe Borough
15:00
Prescot Cables
Trafford
15:00
Ramsbottom United
Sheffield
15:00
Ossett Town
Goole
15:00
Glossop North End FC
Brighouse Town
15:00
SL Aquaforce
Colwyn Bay
15:00
Bamber Bridge
Ossett Albion
15:00
Leek Town
Newcastle Town
15:00
Bury Town
Spalding United
15:00
Brightlingsea Regent
Great Wakering Rovers
15:00
Aylesbury
Hanwell Town
15:00
South Park
Phoenix Sports
15:00
Herne Bay
East Grinstead Town
15:00
Molesey
Godalming Town
15:00
Taunton Town
Tiverton Town
15:00
Billingham Synthonia
Northallerton Town
15:00
Shildon AFC
Kendal Town
15:00
Padiham
Newcastle Benfield FC
15:00
Nelson
Bishop Auckland
15:00
Chester-le-Street Town
Marske United
15:00
West Auckland Town
Lancaster City
15:00
Clitheroe
Consett
15:00
Handsworth Parramore
Stocksbridge Park Steels
15:00
Congleton Town FC
Farsley Celtic FC
15:00
Alsager Town
Winsford United
15:00
Parkgate
Burscough
15:00
Atherton Collieries
Witton Albion
15:00
Mossley
Hemsworth MW
15:00
Colne
1874 Northwich
15:00
Northwich Victoria
Cheadle Town
15:00
Pontefract Collieries
Bootle
15:00
Bedworth United
Rocester
15:00
Kidsgrove Athletic
Lye Town
15:00
Hereford FC
Alvechurch
15:00
Rugby Town
Bromsgrove Sporting
15:00
Highgate United
Boldmere St. Michaels
15:00
Chasetown
Brocton
15:00
Westfields
Tividale
15:00
Dunkirk
Cleethorpes Town
15:00
Loughborough Dynamo
Ashby Ivanhoe
15:00
AFC Mansfield
South Normanton Athletic
15:00
Brigg Town
Blaby & Whetstone
15:00
Bottesford Town
Kirby Muxloe
15:00
Sleaford Town
Stamford
15:00
Yaxley
Dereham Town
15:00
Soham Town Rangers
Harrowby United
15:00
Deeping Rangers
Wroxham
15:00
Wisbech Town
Peterborough Sports
15:00
Eynesbury Rovers
Godmanchester Rovers
15:00
Witham Town
Eton Manor
15:00
Waltham Forest
Hoddesdon Town
15:00
Haringey Borough
Barkingside
15:00
Long Melford
Saffron Walden Town FC
15:00
Barking
Stanway Rovers
15:00
Ilford
Felixstowe & Walton Utd.
15:00
Hertford Town
Hadley
15:00
AFC Kempston Rovers
Oxhey Jets
15:00
Stotfold FC
Welwyn Garden City
15:00
Crawley Green
Uxbridge
15:00
AFC Rushden & Diamonds
Sileby Rangers
15:00
Desborough Town
London Colney
15:00
Chalfont St Peter
Harpenden Town
15:00
Edgware Town
Barton Rovers
15:00
Cogenhoe United
Flackwell Heath
15:00
Bishop's Cleeve
Camberley Town
15:00
Highmoor Ibis
Brimscombe & Thrupp
15:00
Thame United
North Leigh
15:00
North Greenford United
Kidlington
15:00
CB Hounslow United
Petersfield Town
15:00
Egham Town
Bracknell Town
15:00
Spelthorne Sports
Andover Town
15:00
Farnborough
Longlevens
15:00
Ascot United
Didcot Town
15:00
Slimbridge
Bedfont Sports
15:00
Ardley United
Highworth Town
15:00
Shoreham
Dorking Wanderers
15:00
Greenwich Borough
Walton & Hersham
15:00
Hollands & Blair
Whyteleafe
15:00
Redhill
Lewes
15:00
Badshot Lea
Cray Wanderers
15:00
Crawley Down Gatwick
Corinthian-Casuals
15:00
Loxwood
Arundel
15:00
Carshalton Athletic
Farnham Town
15:00
Whitstable Town
Eastbourne Town
15:00
Ashford United
Three Bridges
15:00
Faversham Town
Epsom & Ewell FC
15:00
VCD Athletic
Croydon
15:00
Sevenoaks Town
Horsham
15:00
Tooting & Mitcham United
East Preston
15:00
Banstead Athletic
Colliers Wood United
15:00
Guildford City
Chessington & Hook Utd.
15:00
Bashley
Sholing
15:00
Amesbury Town
Bemerton Heath Harleq.
15:00
Blackfield & Langley
Paulton Rovers
15:00
Cadbury Heath
Team Solent
15:00
AFC Portchester
Mangotsfield United
15:00
Wimborne Town
Alresford Town
15:00
United Services
Winchester City
15:00
Swindon Supermarine
Odd Down
15:00
Salisbury
Bitton
15:00
Bridgwater Town
Plymouth Parkway
15:00
Clevedon Town
Barnstaple Town
15:00
Oldland Abbotonians
Brislington
15:00
Harrogate Railway
Norton & Stockton
15:00
Dunston UTS
Penrith AFC
15:00
Guisborough Town
Bridlington Town
15:00
Washington
Pickering Town CFC
15:00
North Shields
Morpeth Town
15:00
West Didsbury & Chorlton
Squires Gate
15:00
Hyde United
Cammell Laird
15:00
Maine Road
AFC Emley
15:00
Coleshill Town
Dudley Sports
15:00
Sporting Khalsa
Romulus
15:00
Leicester Road
Harborough Town
15:00
Loughborough University
Gresley
15:00
Kirkley & Pakefield
Holbeach United
15:00
Thurrock
Halstead Town
15:00
Sporting Bengal United
Clapton
15:00
Sawbridgeworth Town
Tower Hamlets
15:00
Cheshunt
Basildon United
15:00
Sun Sports
Northwood
15:00
Wembley
Harefield United
15:00
Wantage Town
Hanworth Villa
15:00
Chipstead
Beckenham Town
15:00
Eastbourne United
Newhaven
15:00
Ramsgate
Erith Town
15:00
Gillingham Town
AFC Totton
15:00
Whitchurch United
Moneyfields
15:00
Verwood Town
Fareham Town
15:00
Hamworthy United FC
Brockenhurst
15:00
Street
Larkhall Athletic
15:00
Bideford
Bodmin Town
15:00
Portishead Town
Shepton Mallet
15:00
Peacehaven & Telscombe
Haywards Heath Town
15:00
Chertsey Town
AFC Hayes
15:00
Coventry United
Lichfield City
England - Premier League
FT
Stoke City
Manchester City
FT
Swansea
Hull City
FT
Tottenham
Crystal Palace
FT
Watford
Chelsea
FT
West Brom
Everton
FT
Burnley
Liverpool
FT
Leicester
Arsenal
England - Championship
FT
Sheffield Wed
Leeds
FT
Birmingham
Wolves
FT
Blackburn
Burton
FT
Bristol City
Newcastle Utd
FT
Fulham
Cardiff
FT
Huddersfield
Barnsley
FT
Nottingham
Wigan
FT
QPR
Preston
FT
Reading
Brighton
FT
Rotherham
Brentford
FT
Derby
Aston Villa
France - Ligue 1
FT
Nantes
Monaco
FT
Lorient
Bastia
FT
Lille
Dijon
FT
Toulouse
Bordeaux
FT
Angers
Nice
FT
Rennes
Nancy
Greece - Super League
17:15
AEL Larissa
Veria
17:15
Iraklis
Skoda Xanthi
19:30
AEK Athens FC
Panetolikos
Italy - Serie A
FT
AS Roma
Udinese
FT
Juventus
Fiorentina
Netherlands - Eredivisie
FT
Roda
Vitesse
FT
Ajax
Willem II
FT
Zwolle
PSV
FT
Nijmegen
Heerenveen
Portugal - Primeira Liga
FT
Maritimo
Guimaraes
FT
Chaves
Tondela
FT
Ferreira
Sporting
FT
FC Porto
Estoril
Spain - Liga
FT
Barcelona
Betis
FT
Granada CF
Villarreal
FT
Sevilla
Espanyol
Switzerland - Super League
FT
Young Boys
Lausanne
FT
Basel
Lugano
Turkey - Super Lig
FT
Trabzonspor
Kasimpasa
FT
Rizespor
Konyaspor
FT
Besiktas
Alanyaspor
Ukraine - Premier League
FT
Olimpik Donetsk
Oleksandriya
FT
Dyn. Kiev
Volyn Lutsk
FT
Ufa
Terek Grozni
FT
Zenit Petersburg
CSKA Moscow
FT
FK Rostov
Tomsk
England
Premier League - 2016/2017
Pos
Team
Pt
P
W
D
L
1
Chelsea Logo
Chelsea
93
38
30
3
5
10
West Brom Logo
West Brom
45
38
12
9
17
11
West Ham Logo
West Ham
45
38
12
9
17
12
Leicester Logo
Leicester
44
38
12
8
18
13
Stoke City Logo
Stoke City
44
38
11
11
16
14
Crystal Palace Logo
Crystal Palace
41
38
12
5
21
15
Swansea Logo
Swansea
41
38
12
5
21
16
Burnley Logo
Burnley
40
38
11
7
20
17
Watford Logo
Watford
40
38
11
7
20
18
Hull City Logo
Hull City
34
38
9
7
22
19
Middlesbrough Logo
Middlesbrough
28
38
5
13
20
2
Tottenham Logo
Tottenham
86
38
26
8
4
20
Sunderland Logo
Sunderland
24
38
6
6
26
3
Manchester City Logo
Manchester City
78
38
23
9
6
4
Liverpool Logo
Liverpool
76
38
22
10
6
5
Arsenal Logo
Arsenal
75
38
23
6
9
6
Manchester United Logo
Manchester Unite
69
38
18
15
5
7
Everton Logo
Everton
61
38
17
10
11
8
Southampton Logo
Southampton
46
38
12
10
16
9
Bournemouth Logo
Bournemouth
46
38
12
10
16